דוגמאות של קורות חיים

בחינת דוגמאות של קורות חיים היא הרבה יותר מפריבילגיה עבור דורשי עבודה בכל התחומים. דוגמאות של קורות חיים יכולות ללמד אותנו על המגמות השונות בעולם העבודה העכשווי, ולעזור לנו בהכוונה לקראת מציאת מקום העבודה האידיאלי. דוגמאות של קורות חיים הן גם אינדיקציה מצוינת למצב שלנו מול שאר האנשים המתחרים על מקום העבודה: מבחינת ניסיון, כישורים, ותק וכדומה.

אילו סוגים של קורות חיים קיימים?

דוגמאות של קורות חיים יכולות להתחלק למספר סוגים: דוגמאות של קורות חיים עבור משרות זמניות (כמו מלצרות), דוגמאות של קורות חיים עבור משרות קבועות (מזכירות, אדמיניסטרציה( וכמובן דוגמאות של קורות חיים עבור משרות ניהול. לא משנה באיזה סוג של דוגמאות מדובר, בסופו של דבר האופן בו צריך לבחון אותן הוא יחסי – בהתאם לקורות החיים שלנו. כמובן שכל סוג של דוגמאות של קורות חיים מושפע גם מאופי המשרה אותה מחפשים, אך בסופו של דבר הפורמט הוא דומה.

האם יש הבדל בין קורות חיים המוגשים למשרה זהה?

למרות שנדמה כי לא ניתן לחדש בתחום התעסוקה, המציאות מוכיחה כי דוגמאות של קורות חיים יכולות להיות שונות במאה ושמונים מעלות גם כאשר מדובר באותה משרה בדיוק. למשל, ניתן לתת דוגמאות של קורות חיים של מחפשי עבודה, אשר מעולם לא מילאו טופס בקשה. סוג כזה של דוגמאות של קורות חיים יהיה פשטני, בנאלי ולא אטרקטיבי במיוחד. לעומת זאת, דוגמה לקורות חיים עבור מועסקים אשר מחזיקים בניסיון בכתיבת קורות חיים ייראו אחרת לגמרי.

ומה חלקו של המעסיק?

עוד צריך לזכור, כי לא אנחנו בתור מחפשי העבודה נהיה אלו שמחליטים על איוש המשרה, אלא הצד המעסיק. עבורו, מגוון דוגמאות של קורות חיים המונח על שולחנו הוא דרך הסינון היחידה לקבל החלטה. גם אם הנתונים הרשומים בקורות החיים עצמם אינם לטעמו, עצם העובדה כי מדובר בניסוח נכון והולם יכול להעביר אותנו לשלב הבא.

למה להתרשם מדוגמאות של קורות חיים שאינם שלנו?

בסופו של דבר, בחינת דוגמאות של קורות חיים מחברים, קולגות או אפילו מתמודדים אחרים על המשרה היא דרך נוספת להתבלט באינטראקציה מול מקום עבודה חדש. למעשה, בעזרת דוגמאות של קורות חיים ניתן ללמוד על הדרך האידיאלית להגשת בקשת עבודה, ומצד שני גם להיזהר מכתיבת קורות חיים מכשילים. למרות שאין הבטחה או אחריות שדווקא קורות החיים שלנו הם אלו שייבחרו מבין עשרות, מאות ולפעמים גם אלפים אחרים המתחרים איתנו על אותו כסא – כדאי להתחיל ברגל ימין. אין ספק, כי מצב חוסר הוודאות הוא אינו נוח, אך ככל שנקדים להבין את החשיבות של קורות החיים עבור עתידנו, כך נוכל לדאוג שהם יהיו מזהירים ואיכותיים יותר.

להלן תמונה של דוגמא לקורות חיים

דוגמא לקורות חיים דוגמאות של קורות חיים

ניתן לראות בתמונה למעלה דוגמא לקורות חיים