פורמט קורות חיים

איך יודעים איזה פורמט לבחור | בחירת פלטפורמה | מה להציג למעסיקים | עיצוב הפורמט | חשיבות התוכן | לבחור פורמט ולהתחיל לכתוב את קורות החיים

הדף הלבן שניצב מולכם בעת שאתם מתיישבים לכתוב את קורות החיים הוא אחד הדברים המאיימים ביותר בעולם. מהיכן מתחילים ומה כותבים? ובאיזה פונט להשתמש ומה להדגיש? האם להשתמש בתבנית קורות חיים? היכן לכתוב את פרטי ההתקשרות ומה לעשות עם פרטי הממליצים שאספתם? האם להוסיף מסגרת צבעונית והאם להשתמש בצבעים בכלל?

כתיבת קורות חיים היא משימה מאתגרת, הן מבחינת תוכנם של קורות החיים והדרישה לפרט מה השגנו ולמדנו עד כה, והן מבחינת עיצוב פורמט קורות חיים או מבנה קו”ח שמתאים לתפקיד ואשר ישרת אותנו נאמנה בדרך לתפקיד המבוקש. יש לשים לב כי תחומי תעסוקה שונים דורשים פורמט קורות חיים שונה.

בחירת טופס קורות חיים – איך יודעים איזה פורמט לבחור?

לפני הבחירה בתבנית העיצוב של גיליון קורות החיים שלנו, מומלץ לבדוק באינטרנט דוגמאות שונות של קורות חיים, ורצוי לחפש קורות חיים של מחפשי עבודה מתחום מקצועי קרוב לתחום שבו אנו עוסקים. הכרת נורמות העיצוב של תחום עיסוקכם היא בבחינת מדד בסיסי להצלחה בקידום שלכם לעבר התפקיד. זכרו כי קורות חיים מהווים את הרושם הראשוני הכתוב על המעסיק, ובשל כך ראוי שיהיו ברורים, רלוונטיים, מעודכנים (ואמיתיים כמובן…) ואסתטיים מבחינה ויזואלית.

פלטפורמה נכונה

פורמט לכתיבת קורות חיים הוא רק הפלטפורמה שעליה מוצגים קורות החיים עצמם, אך יש לו חשיבות גדולה להשגת המטרה. התעלמות משמירה על פורמט לכתיבת קורות חיים מצביעה על זלזול וחוסר מקצועיות, ולעיתים אף יכולה למנוע קבלת מועמד לעבודה. מצד שני, שמירה מדוקדקת על פורמט קורות חיים מראה על התחשבות, מעורבות ואכפתיות.

ישנם מקרים בהם מעסיקים בחרו עובדים חדשים על פי אינדיקציה ברורה של שמירה על פורמט לכתיבת קורות חיים, וביטלו מועמדים אשר לא עשו זאת. מלבד הניסיון וה-CV של כל אחד מאיתנו, מעסיקים מחפשים גם הגדלת ראש, סדר ויחס חם למקצוע. הדרך בה נבחר לכתוב את קורות החיים שלנו חשובה לא פחות מהתוכן, וככל שנקדיש לכך יותר תשומת לב כך נבטיח אחוזי הצלחה גבוהים יותר.

מה להציג למעסיקים

פורמט לכתיבת קורות חיים הוא סוג של ספר חוקים אשר מקובל על כל הצדדים, ואשר על פיו עובדים. עבור המעסיקים, פורמט קורות חיים יכול לעזור לדעת מראש מה הנתונים שהם צפויים לקבל, באיזו צורה הם יגיעו ומה הם הנתונים הבולטים אותם יצטרכו לבדוק. מצד שני, עבור דורשי העבודה מאפשר פורמט לכתיבת קורות חיים להתמקד רק במה שחשוב למעסיק שלהם ולא להעמיס מידע ונתונים לשווא. ללא פורמט לכתיבת קורות חיים קשה מאוד לסדר רזומה של שנים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על עשרות שנים.

בעת כתיבת קורות חיים תבנית מוכנה היא הדוגמא הטובה ביותר לתוצר שאתם אמורים להחזיק בסוף, המכיל את כל הנתונים שנדרשים להופיע בקורות החיים שלכם. כשאתם עובדים עם תבנית מוכנה, הרי שנחסכים מכם למעשה כל חיבוטי הנפש וההתלבטויות כיצד לעצב את קורות החיים ומה לכלול בהם.

זאת ועוד – פורמט קורות חיים מסודר מכיל הנחיות לכתיבה. עבודה עם טופס קורות חיים זהה למעשה למילוי כל טופס אחר שאתם מכירים – בכל סעיף כתוב מה נדרש להופיע בו, מהם הפרטים שעליכם להשלים ומהו הטקסט שעליכם להחליף. מי שעומדים בפני כתיבת קורות חיים בפעם הראשונה, וגם מי שמנוסים בכך – עבודה לפי תבנית מבטיחה קורות חיים מיטביים, ללא טעויות, המוכנים בקיצור נמרץ.

start resume פורמט קורות חיים

במרבית המקרים כל פורמט לקורות חיים מורכב מרצף פרטים כרונולוגיים וממספר של פרטים משלימים. פורמט לקורות חיים מסוג אחד יכול להציע פרטים משלימים מסוימים בעוד שלעומתו, פורמט לקורות חיים מסוג אחר יכול להציע ולהדגיש דברים אחרים.

ישנם כמה פרטים שחשוב לציין בכל פורמט קורות חיים:

 • פרטי התקשרות נכונים.
 • שנות הלימודים.
 • ניסיון מקצועי רלוונטי לתפקיד.
 • השפות שאותן דובר האדם המגיש מועמדות, ובאיזו רמה הוא דובר שפות אלו.
 • האם ברשותו של מגיש המועמדות רכב או רישיון לרכב.
 • לעיתים קרובות מומלץ לציין גם ציפיות שכר.

כדאי לשים לב לדרישות נוספות כמו:

 • הכשרה מסוימת שהיא בבחינת חובה.
 • צירוף מסמכים כמו גיליונות ציונים.
 • תעודות ממוסדות אקדמיים.
 • מכתבי המלצה.
 • דוגמאות כתיבה או תיק עבודות וכדומה.

כמו כן, יש לשים לב כי לעיתים נדרשים לתרגם מסמכים אלו לאנגלית, ויש להקפיד על תרגום מקצועי.

בטרם נבחר באיזה פורמט קורות חיים להשתמש, חשוב להחליט מראש האם אנחנו רוצים לקבל הצעות עבודה רבות, שונות ומגוונות, היכולות פעמים רבות גם שלא לקלוע לטעמנו או לחילופין, האם אנחנו מעדיפים להתמקד בתחום הספציפי שבו אנו מחפשים עבודה ולייעד את קורות החיים שלנו רק עבור תחום זה. אם החלטנו כי ברצוננו להיעזר באותו פורמט לקורות חיים הממקד אותנו במשרה אחת בלבד, ישנם פרטים רבים יותר שניתן להשמיט ופרטים אחרי שרצוי להרחיב אודותם אף יותר.

c2 225x300 פורמט קורות חיים c1 225x300 פורמט קורות חיים

עיצוב פורמט קורות חיים

מבחינת עיצוב, פורמט קורות חיים של טבלה למשל, מקובל מאוד בתחום ההייטק והנדסת בניין, אולם פורמט קורות חיים למשרה אחרת, כדוגמת גרפיקאי או מעצב פנים, עשוי להיות שונה ולתת פתח לעיצוב מותאם אישית, הכולל מעט שימוש בצבע וכדומה. המלצה כללית היא לא להפריז בשום היבט של פורמט קורות חיים – לא מבחינת התוכן ולא מבחינת העיצוב.

חשיבות התוכן – לא רק הפורמט

על אף שתבנית לקורות חיים מבטיחה כי התוצר הסופי יהיה בפורמט הרצוי ובסטנדרטים הראויים לקורות חיים, הרי שבעת כתיבת קורות חיים תבנית היא עדיין רק ההתחלה, ועדיין יהיה עליכם למלא בצורה נכונה את תוכן המסמך. לצורך זה, עליכם להכין כיצד להציג את הדברים בתתי הסעיפים ולהעמיק בקריאת חומר רלוונטי, על מנת להבין את חוקי כתיבת התוכן בקורות חיים (לדוגמא – לכתוב בתמציתיות, להדגיש את הכישורים ואת המיומנויות שלכם, כתיבה בסדר כרונולוגי הפוך וכולי).

באתר TAZOOZ תוכלו למצוא עוד מדריכים שישלימו את הידע שאתם נדרשים לו בכתיבה ולאחר שתבחרו קורות חיים תבנית קורות חיים להורדה, תוכלו להשתמש בהם על מנת להשלים את החסר ולהגיע אל הפורמט המושלם.

החוויה של כתיבת קורות חיים בעצמכם היא חוויה שעשויה להיות מתסכלת, שכן לעיתים אתם מנסחים קורות חיים אך מרגישים שאינכם מצליחים להשיג את האפקט הרצוי על המעסיקים ואינכם מקבלים זימונים לראיונות עבודה למשרות שברור לכם שאתם עומדים בדרישות הקבלה אליהן. מצב זה עשוי להצביע על כך שהגיע הזמן לנסח קורות חיים מקצועיים, ובכך אנחנו ב-TAZOOZ יכולים לעזור לכם. באתר שלנו תוכלו לבחור פורמט קורות חיים שמתאים לנתונים האישיים שלכם ושייצור רושם של מקצועיות, הן בניסוח והן בעיצוב. קורות חיים מקצועיים מסוג זה ישדרגו את אפשרויות התעסוקה שלכם, יקדמו אתכם בתחומכם ויאפשרו לכם להגיע לתפקידים בהם אתם מעוניינים.

זהו, הגיע הזמן לבחור תבנית לקורות חיים ולהתחיל לכתוב

אם אתם עומדים בפני כתיבת קורות חיים תבנית להורדה היא בדיוק מה שאתם צריכים על מנת להשיג תוצר מושלם ואפקטיבי. באתר זה תוכלו למצוא שפע תבניות להורדה, הנבדלות אלה מאלה בעיצובן ובתוכן שהן מכילות, כך שלמעשה, לכל סוג של קורות חיים קיימת תבנית אחרת. תוכלו לחפש תבנית לעובדים אדמיניסטרטיביים, פורמט לאנשי שיווק, תבנית עבור סטודנטים או חיילים משוחררים, פורמט למהנדסי מחשבים – כל תבנית שכזו כוללת בדיוק את הסעיפים והדגשים הרלוונטיים לתפקיד המבוקש, כך שאתם מצידכם תוכלו להיות רגועים לגמרי לגבי התוצר הסופי שתחזיקו.

בסופו של דבר, בחירה נכונה באיזה פורמט קורות חיים להשתמש הוא הצעד הראשון ואולי החשוב ביותר בדרך למציאת הקריירה המתאימה לנו ביותר, וחשוב להקדיש לכך את מלוא תשומת הלב והמחשבה הנדרשת.

בהצלחה!

התחילו בכתיבת קורות חייםלמגוון דוגמאות נוספות של קורות חיים

Comments are closed.