דוגמת קורות חיים

ככלל,  כתיבת קורות החיים שלנו היא עניין מורכב ורבים חוששים להתיישב מול המחשב האישי שלהם ולהתחיל במלאכה הסבוכה. מהסיבה הזאת רבים מעדיפים לעשות שימוש כזה או אחר ביועצים, ובמומחים שיעזרו להם או בוחרים לעבוד על פי דוגמת קורות חיים קיימת, אך לא תמיד מצב כזה מומלץ. בפועל, חשוב להבין את הנקודה על פיה קורות חיים מוצלחים הם פעמים רבות דווקא קורות החיים שמביאים משהו קצת אחר וקצת שונה תוך יציאה מהשבלונה הקבועה של דוגמת קורות חיים.

בסופו של דבר, עניין חשוב מאין כמותו הוא להתרשם מצורתה של דוגמת קורות חיים ואף לא להסתפק בדוגמה אחת בלבד, אבל מה שחשוב הוא לתת ביטוי לאישיות ולשים את הדגש על הייחודיות ועל ההבדל בין כותב קורות החיים לבין המועמדים האחרים לאותו התפקיד. בפועל, עצם ההתרשמות שנעשית על ידי חשיפה אל דוגמת קורות חיים מובילה אל כך, שתוכלו לקבל את ההחלטה מה לספר אתם בעת כתיבת הקורות חיים שלכם, וכיצד להבליט את יתרונותיכם היחסיים על פני המועמדים האחרים.

אז מתי כדאי לכתוב קורות חיים?

אחד המיתוסים הנפוצים ביותר אודות כתיבת קורות חיים הוא לכתוב אותם רק כאשר מחפשים עבודה באופן פעיל ואקטיבי. בפועל, זמן טוב הרבה יותר לכתוב בו קורות חיים הוא כאשר איננו לחוצים למצוא עבודה במהירות, ואנו יכולים להקדיש לכך זמן ומחשבה וכן אנו יכולים לתאר ביתר פירוט את המשרות השונות שאנו מבצעים. בשלב הזה, ישנה חשיבות מסוימת לבחור דוגמת קורות חיים מתאימה ולהיעזר בה בתהליכי הכתיבה. דוגמת קורות חיים תאפשר לנו דווקא בזמני הרגיעה הללו להבין בדיוק אילו פרטים מתוך עבודתנו באותו התפקיד חשובים יותר ואילו חשובים פחות לציון. ככלל, לאחר שנכתוב את קורות החיים שלנו בזמנים בהם איננו מחפשים עבודה, הם יוכלו לשמש לנו דוגמת קורות חיים ונוכל להמשיך לפתח אותם בהתאם לכל שינוי בעיסוקינו או בתפקיד שלנו וכן בהתאם למשרה שבה נרצה לעסוק.

דוגמת קורות חיים בדגש על סוג המשרה

צריך לזכור, כי כל דוגמת קורות חיים שנבחר, היא אחת מבין מגוון רחב ומגוון של אפשרויות המוצעות. ככלל, חשוב לבחור דוגמת קורות חיים בעלת דמיון רב ככל הניתן לסוג המשרה אותה אנו מעוניינים לקבל. חיפוש אחר דוגמת קורות חיים המתאימה בדיוק לדרישות שלנו יכולה להיות משימה מעט מורכבת יותר ממציאת דוגמת קורות חיים באופן כללי, אך עם זאת, סביר שההשקעה בחיפוש דוגמת קורות חיים שכזאת תתגלה במהירה ככדאית ומשתלמת. ישנם תחומי עיסוק מסוימים בהם לבחירת דוגמת קורות חיים תהיינה השלכות חשובות במיוחד, כמו למשל לתחומים בהם ציון תכונות ידועות הוא עניין הכרחי או לחילופין תחומים בהם נדרשת הרחבה ביתר פירוט על השירות הצבאי.