כותבים קורות חיים – פורמט נכון עושה את כל ההבדל

כותבי קורות חיים רבים מוטרדים מאופן בו המסמך שלהם צריך להראות. שאלות לגבי קורות חיים פורמט רצוי הן נפוצות מאוד, ובאתרים רבים מנסים לענות על השאלה “מהו הפורמט הרצוי עבור קורות חיים ?” ננסה לענות על השאלה איך כותבים קורות חיים בצורה מקצועית. במאמר זה נסביר מדוע חשוב כל כך לכתוב קורות חיים לפי פורמט מוכן, מה נדרש להיכלל בו ומה היתרונות במציאת קורות חיים פורמט המוכן לפי דרישותיכם, ואף נבין כיצד תוכלו להיתרם רבות מהשימוש בו.

בעת הכתיבה- פורמט הכתיבה חייב להתיישר לפי הסטנדרטים המקובלים

אחד הדברים שתידרשו לשים אליהם לב, הוא כי בעת כתיבת קורות חיים פורמט שישמש אתכם חייב להתאים לסטנדרטים המקובלים בתחום. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה ונועדה עבור קוראי וממייני קורות החיים, הקוראים עשרות ומאות קורות חיים ביום ונדרשים לדרך מהירה על מנת לאתר את המידע הרלוונטי. התשובה לשאלה איפה למדתם מצויה תחת סעיף “השכלה”. התשובה לשאלה היכן אתם מועסקים כרגע, נמצאת תחת סעיף ניסיון תעסוקתי, בשורה הראשונה (ולא האחרונה, למשל) ואם ממיין קורות החיים מנסה למצוא את מספר הטלפון שלכם במהירות על מנת להזמין אתכם לראיון – הנה, הוא כבר יודע שהם אמורים להופיע באופן מובלט, בראש המסמך.

בעת כתיבת קורות חיים פורמט נדרש לכלול את הסעיפים הבאים

  1. פרטים אישיים אודות המועמד, פרטי התקשרות.
  2. השכלה – כל מוסדות ההשכלה בהם למד המועמד יופיעו בסדר כרונולוגי הפוך.
  3. ניסיון תעסוקתי – כל מקומות העבודה בהם עבד המועמד יופיעו בסדר כרונולוגי הפוך. לצד כל שם החברה בה עבד, נדרש לכתוב את העיר בה היא מצויה, את התפקיד שמילא המועמד ואת השנים בהן עסק בחברה זו. מתחת לכותרת יופיעו תחומי האחריות של המועמד במסגרת תפקידו בחברה, וכן כל פרט נוסף שירצה לציין (לדוגמא אם זכה בתואר “עובד מצטיין”).
  4. בעת כתיבת קורות חיים פורמט עשוי לכלול גם סעיף עבור התנדבויות או תחביבים, אם אלה רלוונטיים למשרה המבוקשת.
  5. פרטים נוספים שהמועמד מבקש להוסיף, דוגמת שליטה בשפות או שליטה במחשב.
  6. סעיף ממליצים – לרוב לא מומלץ לכלול את פרטי הממליצים במסמך קורות החיים עצמו, כי אם לציין כי פרטיהם יועברו לפי דרישה.

כותבי קורות חיים פורמט מוכן לשירותכם !

אם אתם עומדים בפני כתיבת קורות חיים פורמט קורות חיים מוכן יוכל להפוך את חייכם לקלים באופן משמעותי. באמצעות פורמט מוכן של קורות חיים תוכלו לקבל קובץ Word מוכן, הכתוב בדיוק לפי הסטנדרטים הנדרשים עבור קורות חיים, ולכן יישאר רק למלא את “החורים” החסרים ולהשלים את המידע הרלוונטי אודותיכם. המשמעות היא כי בעת כתיבת קורות חיים פורמט שתורידו יהיה מושלם, אתם לא תידרשו לבדוק האם קורות החיים שלכם אכן תואמים את הסטנדרט הדרוש, וקוראי קורות החיים שלכם ייהנו ממסמך ערוך, מתומצת ומוכן – בדיוק כפי שקורות חיים צריכים להראות.