כיצד אמורה להיראות דוגמא לקורות חיים?

אם אתם שולחים שוב ושוב את קורות החיים שלכם למגוון תפקידים וארגונים, אבל אלו לא חוזרים אליכם, יכול להיות שישנה בעיה כלשהי בקורות החיים שלכם. יכול להיות, שהכישורים שלכם מתאימים, הידע שלכם רלוונטי ובכל זאת, המכשול שנמצא ביניכם לבין המשרה המיוחלת, היא דווקא מסמך קורות החיים שלכם. אין ספק, מדובר במצב מתסכל, אבל החדשות הטובות הן שמדובר בבעיה טכנית, שבעזרת כלים שונים כמו למשל, למידה וסיוע של קורות חיים לדוגמא, אפשר לפתור אותה בקלות ובמהירות.

מהי דוגמא לקורות חיים טובים? מהם אותם המרכיבים אשר הופכים קורות חיים מטופס אינפורמטיבי ויבש לטופס מושך ומגרה שימשוך את תשומת ליבם של המעסיקים?

דוגמא טובה של קורות חיים היא כזו ששומרת על כללים שונים מעולם התעסוקה. למשל, דוגמת קורות חיים הבנויה באופן תמציתי ומאורגן (קורות החיים צריכים לכלול מידע אפקטיבי וקצר שמעסיק פוטנציאלי יוכל לקרוא בקלות ובמהירות), ללא שגיאות כתיב, בשפה גבוהה אך עם זאת ב“גובה העיניים”, בעלת עיצוב אחיד, והמפרטת כישורים רלוונטיים באופן שמתאים ביותר ובאופן ישיר, לדרישות התפקיד הספציפי.

דוגמא לקורות חיים טובים צריכה גם לשמור על כמה כללים טכניים – כתיבת קורות חיים על גבי דף אחד, שמירה על שוליים רחבים לנוחות הקריאה, הקפדה על פונט זהה ובכלל, על עיצוב אחיד. בנוסף, דוגמא לכתיבת קורות חיים טובים היא כזו השומרת על הדגשת כותרות וחלוקת המידע לבולטים, גם כאן, למען נוחות ויעילות הקריאה של המעסיק הפוטנציאלי.

מעבר להקפדה על הכללים הטכניים, חשוב בוודאי – ואולי קודם כול – שמחפש העבודה יהיה מועמד רלוונטי ומתאים מבחינת הכישורים שלו לתפקיד. חשוב לבחור דוגמת קורות חיים בעלת דמיון רב ככל הניתן לסוג המשרה שאותה אנו מעוניינים לקבל. חיפוש אחר דוגמת קורות חיים המתאימה בדיוק לדרישות שלנו יכולה להיות משימה מעט מורכבת יותר ממציאת דוגמת קורות חיים באופן כללי, אך עם זאת, סביר שההשקעה בחיפוש דוגמת קורות חיים שכזאת תתגלה במהירות ככדאית ומשתלמת. ישנם תחומי עיסוק מסוימים שבהם לבחירת דוגמת קורות חיים תהיינה השלכות חשובות במיוחד, כמו למשל לתחומים בהם ציון תכונות ידועות הוא עניין הכרחי או לחילופין תחומים בהם נדרשת הרחבה ביתר פירוט על השירות הצבאי.

דוגמא טובה לקורות חיים כוללת בעצם טופס המכיל בתוכו את כל הפונקציות והמרכיבים שצריכים להופיע בקורות חיים. דוגמא לכתיבת קורות חיים לא תכתוב עבורכם את קורות החיים, אבל היא בהחלט תהווה אבן בוחן חשובה בתהליך. הטופס יספק לכם למעשה את הכותרות הראשיות של קורות החיים, ואתם, תצטרכו למלא את המידע הרלוונטי תחתיהן. בנוסף, דוגמא לקורות חיים טובים תספק לכם מגוון הנחיות, כללים וכלים לכתיבה נכונה של קורות החיים. דוגמא לכתיבת קורות חיים טובים תיתן לכם את המענה שאתם זקוקים לו בתהליך הכתיבה, תנחה ותלווה אתכם בדרך לכתיבת קורות חיים שמביאים תוצאות.

ולבסוף זכרו שאחת הטעויות הנפוצות בתהליך שליחת קורות חיים היא שליחה אוטומטית של אותה דוגמת קורות חיים שבחרנו, לכל המעסיקים שאליהם אנחנו רוצים להגיע. כמו שאין שני בני אדם זהים, כך גם אין שתי משרות זהות, גם אם השם שלהן דומה. לכל חברה, בכל ארגון, בכל תפקיד, יש ההבדלים, הרגישויות הקטנות, שאליהם אנחנו צריכים להתאים את עצמנו בקורות החיים.