מדוע צריך לשמור על פורמט לכתיבת קורות חיים?

ניתן לענות על השאלה מדוע חשוב לדעת מהו הפורמט הנכון לכתיבת קורות חיים משתי נקודות מבט שונות: זו של המעסיק וזו של דורש העבודה. פורמט לכתיבת קורות חיים הוא בעצם הדרך היחידה להבטיח, כי מועסקים מכל התחומים יתחילו בנקודת פתיחה שווה. מצד שני, פורמט לכתיבת קורות חיים עוזר לאותם מחפשי העבודה בעצמם להתחיל במרוץ להשגת המשרה הנכספת בדרך מקובלת וראויה.

ללא פורמט לכתיבת קורות חיים היה נמצא עולם התעסוקה באנדרלמוסיה, אשר באה לידי ביטוי בכך שכל מובטל או דורש עבודה היה ממציא לעצמו קורות חיים שונים לחלוטין. פורמט לכתיבת קורות חיים מאפשר לעשות סדר בתחום שקשה מאוד למצוא בו סדר, וקביעה זו תקפה לא רק לגבי ישראל אלא גם לגבי שאר העולם המתקדם.

ספר חוקים והנחיות המקובל על כל הצדדים

פורמט לכתיבת קורות חיים הוא סוג של ספר חוקים אשר מקובל על כל הצדדים, ואשר על פיו עובדים. למרות שהרבה מאוד דורשי עבודה מצרים על כך, שקיים פורמט לכתיבת קורות חיים משום שהם אינם בקיאים בו, הניסיון מוכיח כי מדובר בדרך הטובה ביותר לסינון מועסקים. עבור המעסיקים, פורמט לכתיבת קורות חיים יכול לעזור לא רק בטווח הקצר אלא גם ואולי בעיקר בטווח הארוך.

בעזרת פורמט לכתיבת קורות חיים הם יודעים מראש מה הנתונים שהם צפויים לקבל, באיזו צורה הם יגיעו ומה הם הנתונים הבולטים אותם יצטרכו לבדוק. מצד שני, עבור דורשי העבודה מאפשר פורמט לכתיבת קורות חיים להתמקד רק במה שחשוב למעסיק שלהם ולא להעמיס מידע ונתונים לשווא. ללא פורמט לכתיבת קורות חיים קשה מאוד לסדר רזומה של שנים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על עשרות שנים.

פלטפורמה המאפשרת הצגת נתונים בצורה נוחה

פורמט לכתיבת קורות חיים גם יכול להיות משוכפל לתחומים שאינם זהים, במידה והמעסיקים מחפשים את אותם סוגים של קריטריונים. פורמט לכתיבת קורות חיים הוא רק הפלטפורמה עליה מוצגים קורות החיים עצמם, אך יש לו חשיבות גדולה להשגת המטרה. התעלמות משמירה על פורמט לכתיבת קורות חיים מצביעה על זלזול וחוסר מקצועיות, ולעיתים אף יכולה למנוע קבלת מועמד לעבודה. מצד שני, שמירה מדוקדקת על פורמט לכתיבת קורות חיים מראה על התחשבות, מעורבות ואכפתיות.

הדרך הבטוחה ביותר להצלחה

ישנם מקרים בהם מעסיקים בחרו עובדים חדשים על פי אינדיקציה ברורה של שמירה על פורמט לכתיבת קורות חיים, וביטלו מועמדים אשר לא עשו זאת. מלבד הניסיון וה-CV של כל אחד מאיתנו, מעסיקים מחפשים גם הגדלת ראש, סדר ויחס חם למקצוע. הדרך בה נבחר לכתוב את קורות החיים שלנו חשובה לא פחות מהתוכן, וככל שנקדיש לכך יותר תשומת לב כך נבטיח אחוזי הצלחה גבוהים יותר.