מכתב נלווה

פעמים רבות אין זה מספיק לשלוח קורות חיים בלבד ונדרש להכין גם מכתב נלווה. מכתב נלווה הוא מסמך בן חצי עמוד לערך ובו תוכלו לכתוב בשפה חופשית יותר אודותיכם ואודות המשרה שאותה אתם מחפשים. מכתב נלווה או מכתב מלווה, כפי שהוא נקרא לעתים, כשמו כן הוא – מטרתו ללוות את מסמך קורות החיים שלכם ולספק למקום העבודה הפוטנציאלי פרטים נוספים אודותיכם. עם זאת, גם המכתב הנלווה נדרש להיכתב לפי סטנדרטים קבועים ומסודרים, זאת על מנת שלא להיקלע לרגשנות יתר מחד ולהקל על קריאתם של אנשי המפתח בארגון הקוראים את פנייתכם.

הצורך במכתב נלווה לקורות החיים היא אחת השאלות הגדולות שמעסיקות רבים מאנשי השמה, אנשי ייעוץ ארגוני, מנהלים בחברות ובארגונים ובעיקר – את מחפשי העבודה בעצמם. אלו שטוענים כי מכתב נלווה לקורות החיים הוא הכרחי, גורסים כי מכתב נלווה הוא יהיה זה אשר יגרום לקורות החיים שלכם לבלוט מעל פני קורות החיים האחרים במשרדו של המגייס.

אלו שמאמינים בחשיבותו של כתיבת מכתב נלווה אשר יצורף לקורות החיים, מאמינים כי כתיבת מכתב נלווה מצביעה על תוספת השקעה, כלומר על רצינות ומוטיבציה לקבלת התפקיד. הצד השני טוען, כי מדובר בבזבוז זמן מוחלט. הטענה אומרת, כי מעסיקים לא קוראים את המכתב הנלווה. בנוסף, טוענים המתנגדים, כי כיום הרוב המוחלט של מחפשי העבודה “עלה על העניין” וכי כיום כל מחפשי העבודה באשר הם, מצרפים מכתב נלווה יחד עם קורות החיים שהם שולחים למעסיקים השונים.

אם בכל זאת החלטתם לכתוב מכתב נלווה לקורות החיים, כדאי שתשמרו על כמה כללים: כדאי שהמכתב הנלווה יהיה למעשה פסקה קצרה ועניינית, שבאמת מהווה ערך מוסף לקורות החיים ולא חוזרת עליהם בקצרה. גם כאן, כדאי לשים לב לשפת המכתב, להגהות ולעיצוב.

ודבר אחרון – כמו דוגמה לקו”ח, גם דוגמא למכתב נלווה תוכל לסייע לכם מאוד. בחיפוש אחר דוגמאות לקורות חיים, תוכלו למצוא גם לא מעט דוגמאות למכתבים נלווים, שאף הם מוכוונים בדרך כלל למשרה ספציפית. גם פה, כמו בכתיבת קורות חיים, דוגמא למכתב מלווה תוכל לקצר את משך הכנת המסמך ולהקנות לכם את הביטחון כי הפנייה שלכם נכתבה בהתאם למצופה.

בהצלחה!