טיפים והמלצות לכתיבת קורות חיים מעולים

  • לחפש עבודה, זה עבודה. תהליך חיפוש העבודה כמוהו כהקמה של עסק פרטי המוכר מוצר ונדרש לרווחים ותוצאות. כדי שה- “עסק” שלכם יצליח עליכם להשקיע משאבים של זמן, איתור ידע על שווקים פוטנציאליים, פיתוח והצגת ה-”מוצר” שלכם בהתאם להבנת השוק, ומציאת דרכים יצירתיות על מנת לגרום ל-”לקוחות” “לשלוף” את מוצרכם מבין המוצרים הרבים המונחים על המדף.המשמעות היא- ללמוד היטב על יכולותיכם וכישוריכם ועל הדרך הטובה ביותר להציגם בקורות חיים ובראיונות, לבנות קורות חיים יעילים ואפקטיביים בהתאם למטרות שהצבתם לעצמכם, לאתר באופן יעיל את מקורות חיפוש העבודה על מנת להפנות כמה שיותר קורות חיים, להתכונן לראיונות ולדעת לענות על שאלות קשות ומביכות (“מהן התכונות השליליות שלכם?”, “מהן ציפיות השכר שלכם?”), וכמובן- לנהל מו”מ אפקטיבי על תנאי העסקה שלכם.אי הכנה מוקדמת תביא בהכרח להקטנה משמעותית של סיכוייכם למצוא עבודה בשוק תחרותי ואגרסיבי. השקעה תניב תוצאות ותעזור לכם לבנות נכון את מסלול הקריירה שלכם. חשוב לדעת איך כותבים קורות חיים בצורה נכונה.
  • חוק המספרים הגדולים. על פי חוק זה, הסיכוי לפגוע במטרה גדל ככל שיותר חצים נשלחים אליה. כך גם בחיפוש העבודה. על מנת למצוא באופן המהיר והיעיל ביותר תעסוקה עליכם לפנות לכמה שיותר מקורות היכולים להועיל בתהליך זה- חברים, חברים של חברים, חברות השמה, אתרי חיפוש עבודה, אתרי חברות הרלוונטיות לתחום תעסוקתכם ועוד. “שלח לחמך”- נמצא כיעיל ביותר סטטיסטית בתהליך חיפוש העבודה. לעיתים, התפקיד הבא מחכה לכם מבלי שפורסם או נודע ברבים, מספיק שקורות חייכם נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון ושיפרתם משמעותית את סיכוייכם להצלחה בתהליך חיפוש העבודה.
  • קשה באימונים קל בקרב. הכלל הזה מתייחס לראיונות עבודה ומשמעותו- כדי להצליח בראיונות יש לתרגל ראיונות. אל תמנעו מראיונות עבודה, גם אם לכאורה הם נראים פחות רלוונטיים למטרותיכם. ככל שתרבו להתראיין, הדבר יגרום לכך שבזמן ראיון, שהוא ה-ראיון, יהיה לכם קל ופשוט יותר. סיטואציית הראיון קשה ומלחיצה, וככל שתתרגלו אותה יותר, תרגישו נינוחים יותר, כבר תצפו מהמורות ושאלות קשות, תדעו להתמקד בדברים החיוביים שבניסיונכם, תשדרו יותר בטחון ובכך תעלו משמעותית את סיכוייכם להתקבל למשרה בה אתם באמת חפצים.
  • לראיין את המראיין. סיטואציית הראיון קשה ומלחיצה. אתם לרב עסוקים בלתאר את עצמכם ולענות באופן המיטבי על שאלות המראיין. יחד עם זאת עליכם לנקוט בצעדים נוספים על מנת לשפר את אפקטיביות הראיון ולתרום להצלחתו. לראיין את המראיין, משמעותו- לצאת ממקום של תגובה למקום של יוזמה. יש לכך מספר יתרונות:
    • תוכלו להבין לעומק את הצפיות מכם בתפקיד ולהתאים את המידע שאתם מספקים לגביכם בהתאם.
    • יוזמה בראיון מתקבלת בברכה ומעידה על האקטיביות והאינטליגנציה שלכם. יחד עם זאת עליכם לזכור שנותן הטון בראיון הוא המראיין שלכם ולכן עליכם לשאול את שאלותיכם בטאקט, בנועם ובאדיבות.
    • התאמת התפקיד והארגון לכם לא פחות חשובה מהתאמתכם לתפקיד ולארגון. בזמן הראיון עליכם לבחון עד כמה המקום והתפקיד אליו הנכם מועמדים אכן מתאימים לשאיפותיכם, סביבת העבודה שאתם מבקשים לעצמכם והאתגרים שמעניינים אתכם. אל תחששו להעלות שאלות המסקרנות אתכם וחשובות לכם כדי שתהיו באמת שבעי רצון בתפקידכם הבא.

בהצלחה!