כיצד כותבים קורות חיים במקצועיות ובאובייקטיביות?

בעלי ידע, וותק, מיומנות וניסיון בתחום משאבי האנוש יודעים לספר כי ישנם מספר פרמטרים שעל פיהם נבחנים קורות חיים, שאינם ידועים למועמדים המחפשים עבודה. בבואנו לבדוק כיצד כותבים קורות חיים, חשוב שננסה לבחון את התוצאה מנקודת מבטם של המעסיקים ולא מנקודת מבטנו שלנו. כך למשל, חשוב לנסות לענות על השאלה כיצד כותבים קורות חיים, שייראו למעסיקים כבחינה אובייקטיבית של הרזומה שלנו. במילים אחרות, כיצד כותבים קורות חיים אובייקטיביים שעדיין יוכלו להדגיש אך ורק את הצדדים החיוביים שלנו?

כנות היא אחת ממילות המפתח

חשוב להבין את הנקודה על פיה לעיתים קרובות מעסיקים מופתעים לראות גילויי כנות במידה כזו או אחרת. על כן, כאשר נבחן כיצד כותבים קורות חיים נגלה כי כתיבת משפטים כמו “אני סקרנית ובעלת ראש גדול, לטוב ולרע” או “אני מעוניין ללמוד ומודע לכך שנדרש זמן וסבלנות” מובילה לקורות חיים אובייקטיביים יותר. מעבר לכך, כיצד כותבים קורות חיים בתמציתיות ובמקצועיות ועדיין מצליחים לספר על עצמנו משהו מעבר?

בנקודה הזאת, חשוב להבחין מתי כדאי לתמצת בפרטים ומתי רצוי להרחיב אודותם. כך למשל לשאלה כיצד כותבים קורות חיים במקצועיות, נענה בתשובה פשוטה: מניעת תיאור מפורט מדי של התפקידים השונים שביצענו והשארת פרטים לשלב ראיון העבודה. עם זאת, על השאלה כיצד כותבים קורות חיים, שיובילו את המעסיק לזכור דווקא אותנו חשוב לענות בתוכן עצמו: באמצעות הכנסת סעיף קצר המתייחס לתחביבים, להעדפות אישיות או להדגשת מאפיינים בולטים ויוצאי דופן.

כיצד כותבים קורות חיים על סמך דוגמת קורות חיים קיימת?

קורות חיים מוכנים מתקשים להבחין בין מעלות ייחודיות לכל מועמד, ויש לקחת זאת בחשבון בעת ששוקלים לכתוב קורות חיים על סמך דוגמא קיימת. כך למשל, בדרך כלל קורות חיים מוכנים אינם ממקדים את תשומת הלב בתכונות אופי או בתוכנות מחשב ידועות. זאת על אף העובדה שבמקרים רבים הפרמטרים הללו יותר חשובים מאשר ההשכלה או הניסיון התעסוקתי שלא רלוונטי למשרה עליה אנחנו מתמודדים. עם זאת, ישנם מקרים בהם קורות חיים מוכנים יכולים להיות אידיאליים. אך כיצד כותבים קורות חיים ונעזרים בפורמט מוכן בצורה שכן יכולה לעבוד לטובתנו?

כיצד כותבים קורות חיים תוך שימוש בכלים שונים?

קורות חיים מוכנים הם כלי חשוב ומשמעותי כאשר אנו רוצים להציע את מועמדותנו לתחום מסוים שבו הניסיון והידע שלנו עדיין אינם רבים. כך למשל, אם במהלך חיינו עסקנו במקצוע מסוים וכעת ברצוננו לעשות הסבת מקצוע, חשוב לראות כיצד כותבים קורות חיים לאותו התחום ומהם קורות החיים המוצעים עבור התחום החדש. מעבר לכך, כאשר אנו מתמודדים על משרה חשובה, עלינו להבין כיצד כותבים קורות חיים מקוריים ושונים במקום לפנות באופן אוטומטי לאפשרות של קורות חיים מוכנים.