כיצד לכתוב קורות חיים

לא מעט אנשים שואלים את עצמם כיצד לכתוב קורות חיים אטרקטיביים ומושכי תשומת לב. כיצד לכתוב קורות חיים שיעזרו לנו להשיג את משרת החלומות שלנו, כיצד לכתוב קורות חיים שיראו שיש לנו יתרון על מועמדים אחרים, כיצד לכתוב קורות חיים שיבטיחו לנו אינטראקציה נוספת עם המעסיק או מישהו מטעמו –  לא חשוב עם מדובר בפגישה מקדימה, שיחת טלפון, מייל, וכל דבר שיוכל לעזור לנו להוכיח את הקסם האישי שלנו בפני המעסיק.

כיצד לכתוב קורות חיים? מתחילים!

כשאתם שואלים את עצמכם כיצד לכתוב קורות חיים, אתם בעצם רוצים לדעת איך לבטא את הכישורים שלכם, את הניסיון שלכם ואת העובדה שאתם מסוגלים למלא את התפקיד בצורה הטובה ביותר, בדרך שתשכנע את המעסיק או את רכז כוח האדם, ותגרום לכם לייצר אינטראקציות נוספות פרט לקריאת קורות החיים שלכם.

לכן השלב הראשון בתשובה לשאלה, כיצד לכתוב קורות חיים היא בראש ובראשונה המחשבה כיצד לכתוב קורות חיים אטרקטיביים.

אז…כיצד לכתוב קורות חיים אטרקטיביים?

לפני הכל נזכיר, כי השלב הראשון לשאלה כיצד לכתוב קורות חיים מכל סוג שהוא היא המחשבה. ממש כפי שאנחנו כותבים מכתב המיועד למישהו ספציפי, כך קורות החיים שלנו צריכים לפנות אל המעסיק. לעולם אל תגישו את קורות החיים שלכם ללא מכתב פניה אישי למעסיק, המפרט את כישוריכם ומספר על העניין שאתם מוצאים בתפקיד והסיבה שאתם מעוניינים לעבוד בו.

אם אתם באמת רוצים לדעת כיצד לכתוב קורות חיים אטרקטיביים במיוחד, הסוד הגדול הוא פשוט לא לכתוב אותם לבד. בקשו מאחד החברים שלכם, בוסים קודמים או אנשים שעבדתם איתם, לכתוב בכמה משפטים את התכונות הטובות שלכם ואת הדברים הטובים שעשיתם. רכזו את כל המידע הזה ושלבו אותו. תנו לעוד אנשים לקרוא את קורות החיים שלכם, ראו האם לא העמסתם יותר מדי מידע, האם כל המידע שרשמתם רלוונטי למשרה וכו’.

כיצד לכתוב קורות חיים ממוקדים?

לכל משרה יש את הדרישות הספציפיות שלה. לפני שאתם ניגשים לכתוב לעצמכם קורות חיים, שאלו את עצמכם כיצד לכתוב קורות חיים ממוקדים לאותה המשרה. יתכן שאת מנהל חברת ההיי טק שתרצו לעבוד בה, יותר יעניין שלמדתם בטכניון ושיש לכם ניסיון עשיר בתחום. העובדה ששטפתם כלים באיזה באר בתקופת הלימודים שלכם פחות תעניין אותו…

כיצד לכתוב קורות חיים כללים?

אחרי הכל משימת חיפוש העבודה היא עבודה בפני עצמה. לפעמים יש אנשים המגיעים למצב שהם כל כך צריכים למצוא עבודה, שכבר לא אכפת להם באיזה תחום הם יעבדו. לכן, מומלץ להחזיק גם סוג אחד של קורות חיים כלליים המתאימים לכל משרה. לכל היותר, לפני הגשת קורות החיים ניתן לבצע בהם מספר שינויים בכדי שהם יתאימו למשרה המבוקשת.