מבנה קורות חיים – בונה אותך להצלחה

העולם התעסוקתי, עשיר באפשרויות העסקה הפתוחות בפני כל מחפש עבודה. דרכי הגישה לתפקידים השונים, גם הן מגוונות ושונות, אבל על דבר אחד אין ויכוח – הצורך בכתיבת קורות חיים. קורות חיים, הם כרטיס הכניסה שלכם לחברות ולארגונים שונים. החברות והארגונים אליהם אתם רוצים להציע את עצמכם, לא מכירים אתכם. המידע שיש להם לגביכם הוא – צדקתם – קורות החיים בלבד. לכן, מבנה קורות חיים נכון, הוא חשוב והכרחי בדרך, לקבלת התפקיד המיוחל. אז הנה כל מה שרציתם לדעת על מבנה קורות חיים:

למרות שברוב תחומי החיים אין אמת אחת מוחלטת, הרי שבכל הקשור ליצירת מבנה קורות חיים נכון, יש כמה כללים והסכמות שכדאי להכיר ולפעול על פיהן. כמובן, גם כאן יש מקום ליצירתיות, אבל כדאי וראוי להכיר קודם את אותם כללים ולהחליט לאחר מכן, על התוספות הייחודיות למיניהן. קורות חיים מהווים כיום שלב ראשון, בסיסי וחשוב בדרך של המועמדים השונים לתפקידים, אל איוש המשרה המיוחל. כיום, מבנה קורות חיים יכול להיות בסיסי או משודרג, מסורתי או יצירתי ויוצא דופן. כל מחפש עבודה, על פי אישיותו, יכול לבחור לעצמו את מבנה קורות חיים המתאים לו וגם, המתאים לדעתו למשרה שאליה הוא מציע את עצמו. כאמור, קיימים כמה סוגים של מבנה קורות חיים, להלן כמה דוגמאות:

מבנה קורות חיים בסיסי

מבנה קורות חיים בסיסי, הוא כזה שכולל את הפרטים הרלוונטיים שאתם רוצים לספק למעסיקים הפוטנציאליים. מבנה קורות חיים בסיסי יכלול בין השאר את הפרטים האישיים שלכם, כמו שם, גיל, מין, מצב משפחתי ומקום מגורים. בנוסף, מבנה קורות חיים יכלול גם פרטים ליצירת קשר לשימוש המעסיק: כתובת אימייל, מספרי טלפון ועוד. בכל הקשור להיבט התעסוקתי, מבנה קורות חיים בסיסי יכלול את רשימת מקומות העבודה האחרונים שלכם, לרוב על פי סדר כרונולוגי שיתחיל מהסוף להתחלה, כלומר, פירוט הניסיון התעסוקתי שלכם יתחיל ראשית מהתפקיד בו אתם עוסקים כיום ויחזור אחורה, לתפקידים קודמים. מבנה קורות חיים בסיסי יכלול גם מידע על בתי הספר שבהם למדתם, תארים שקיבלתם על ידי אוניברסיטאות וכן, מידע על השירות הצבאי שלכם.

מבנה קורות חיים משודרג

מבנה קורות חיים משודרג הוא כזה, שישלב אלמנטים ייחודיים ולרוב שיווקיים, במטרה ללכוד את תשומת ליבו של המגייס לתפקיד בו אתם מעוניינים. מבנה קורות חיים משודרג יכלול, מעבר לפרטים הבסיסיים שציינו קודם, גם מידע ייחודי על הכישורים שלכם, על ההצלחות ועל ההישגים שלכם, המלצות ממעסיקים וכן, את המטרות העתידיות שלכם. מטרתם של מבנה קורות חיים משודרג, היא לבלוט מעל עשרות אם לא מאות קורות חיים שמונחים על שולחנו של המעסיק. דוגמאות מבנה קורות חיים משודרג נוספות, הן שימוש בפונטים מיוחדים ואף, כתיבת קורות החיים על דפים בצבעים שונים.