האם כדאי לעשות שימוש במגוון קורות חיים מוכנים?

אין כל ספק, כי כתיבת קורות חיים עלולה להיות עניין מורכב, הן בגלל המשמעות הרבה וההשלכות שיש לכתיבת קורות חיים באופן מוצלח, והן בגלל הצורך להעלות פרטים רבים ושונים מעברנו הקרוב והרחוק ולתמצתם לידי דף קורות חיים אחד. בשנים האחרונות עולה השאלה כיצד לכתוב קורות חיים בצורה אידיאלית, כאשר מנגד ישנה אופציה לעשות שימוש בקורות חיים מוכנים מראש. כמובן שאין תשובה חד משמעית לשאלה איזו בחירה עדיפה יותר מכיוון שלכל משרה דרישות אחרות, אך לכל קורות חיים מוכנים ישנם יתרונות וחסרונות שכדאי לקחת בחשבון בטרם נעתיק אותם כלאחר יד ונפיץ אותם למעסיקים שונים.

חסרונות של קורות חיים מוכנים

ראשית, לאור העובדה על פיה בסופו של דבר אף אחד אחר לא יכול להעלות מזיכרונם את קורות החיים הפרטיים שלנו, אל לנו לחשוב, כי על ידי שימוש בפורמט של קורות חיים מוכנים, נוכל לחסוך זמן או אנרגיה רבים במיוחד. בפועל, גם כאשר נבחר לעשות שימוש באותם קורות חיים מוכנים, עדיין יהיה עלינו לעבוד קשה מאוד, כדי לצור קורות חיים מזמינים, מרשימים ואטרקטיביים. כאשר שיקולי החיסכון בזמן, במשאבים ובאנרגיות הופכים ללא רלוונטיים, סביר כי רבים יותר יבחרו לכתוב קורות חיים באופן עצמאי, ולא לפנות אל כל אותם קורות חיים מוכנים.

מעבר לכך, ישנן כמה נקודות חשובות שרצוי לבחון בטרם נבחר להפיץ קורות חיים מוכנים. כאשר אנו מעוניינים להפיץ את קורות החיים שלנו בתפוצה רחבה ככל האפשר, סביר להניח שהם יגיעו למחלקות משאבי אנוש רבות בחברות שונות ומגוונות. במרבית המקרים, אלו העוסקים באופן קבוע במשאבי אנוש יודעים להבחין מתי נעשה שימוש באותם קורות חיים מוכנים ומתי המועמד לעבודה כתב את קורות החיים לבדו.

יתרונות של קורות חיים מוכנים

עם זאת, קורות חיים מוכנים יכולים לעזור בצורה משמעותית במספר רב של מקרים. ראשית, עבור צעירים המתנסים בכתיבת קורות חיים בפעם הראשונה, היכולת להתחיל מאפס, מבלי להיעזר באיזשהו פורמט של קורות חיים מוכנים היא קשה במיוחד. על כן, בעבור הנוסח הראשוני ביותר של קורות חיינו, לעיתים כן כדאי לעשות שימוש ולקבל רעיונות מפורמט של קורות חיים מוכנים. מעבר לכך, הניסיון הרב של בעלי המקצוע המיומנים, המציעים לנו קורות חיים מוכנים הוא חשוב ומשמעותי ויכול במקרים רבים להיות לנו לעזר. פירוש הדבר הוא כי גם במקרים בהם לא כדאי להעתיק פורמט של קורות חיים מוכנים אחד לאחד, עדיין ניתן להתרשם מכמה וכמה דוגמאות שונות של קורות חיים מוכנים ולראות האם יש באותם קורות חיים מוכנים פרטים שאנחנו החסרנו מהפורמט שהכנו בעצמנו. בסופו של דבר, ככל שנחשף ליותר פורמטים של קורות חיים מוכנים, כך נוכל להבטיח תוצאה טובה ומרשימה יותר.