פורמט קורות חיים מוכן או מומחה בתשלום?

לעתים קורות חיים מוכנים יכולים להיות פתרון מושלם בעבור חסרי הניסיון או אלה הנרתעים או החוששים מכתיבה. אך כיצד כותבים קו”ח בעזרת פורמט מוכן בצורה אופטימלית?

מי שעומדים בפני הכנת קורות חיים יודעים כי בפניהם משימה מורכבת, שתשפיע בצורה משמעותית על עתידם ומהלך חייהם בשנים הקרובות. לנוכח כובד המשימה, רבים פונים אל יועצים ובעלי מקצוע הטוענים להתמחות בכתיבת קורות חיים ומציעים תוצר איכותי שיהפוך אתכם למועמדים מובילים לכל משרה, כל זאת תמורת תשלום של כמה מאות שקלים. אבל האם סיוע של יועצים אלה אכן הכרחי? אולי אפשר לכתוב קורות חיים בלי לשלם בעבורם סכומי כסף לא קטנים?

אין ויכוח כי יועצים להכנת קורות חיים עושים עבודתם נאמנה. ברשותם עשרות דוגמאות ופורמטים מוכנים של קורות חיים, ואין ספק כי יוכלו להכין לכם את מסמך קורות החיים המתאר אתכם בדיוק. תמורת תשלום תוכלו להיפגש עם יועצים אלה ולספק להם את כל המידע עליכם (היכן עבדתם ומתי, מה עשיתם, מה היו תחומי האחריות שלכם, היכן למדתם, מה התחביבים והעיסוקים שלכם בשעות הפנאי, מהן השפות שאתם שולטים בהן – וכל מידע נוסף הנדרש להופיע בקורות החיים). כל שיידרש לעשות בסוף הפגישה הוא לחכות מספר ימים ולקבל באמצעות המייל את קובץ קורות החיים החדש שלכם, בפורמט Word או PDF. תתחדשו.

רגע, אבל כיוון שכל תוכן המסמך גם כך מצוי בראשכם, אולי תוכלו לכתוב קורות חיים בחינם ולחסוך את כספי הייעוץ? מחפשי עבודה בדרך כלל אינם משופעים בכסף רב ומחשבים היטב כל סכום היוצא מכיסם. אבל גם אם יש בידיכם את הכסף הנדרש לייעוץ לכתיבת קורות חיים, הרי חבל לעתים לשלם על ייעוץ את הסכומים הנדרשים, בוודאי כשפעולת כתיבת קורות חיים באמצעות פורמט מוכן היא פשוטה וקלה.

האופן הבסיסי שבו נעשית כתיבת קורות חיים מוכנים היא תוך שימוש בפורמטים של קורות חיים ובאמצעות התבוננות בדוגמאות של קורות חיים מוכנים. כפי שתמונה שווה אלף מילים, הרי שגם כתיבת קורות חיים הופכת למוחשית מאוד באמצעות דוגמאות אלה.

קורות חיים מוכנים הם כלי חשוב ומשמעותי כאשר אנו רוצים להציע את מועמדותנו לתחום מסוים שבו הניסיון והידע שלנו עדיין אינם רבים. כך למשל, אם במהלך חיינו עסקנו במקצוע מסוים וכעת ברצוננו לעשות הסבת מקצוע, חשוב לראות כיצד כותבים קו”ח לאותו התחום ומהם קורות החיים המוצעים עבור התחום החדש.

בדרך כלל, על מנת להגיע לאפקטיביות הנדרשת בעת כתיבת קורות חיים בחינם, ועל מנת לייעל את התהליך, יש למצוא דוגמאות המתאימות באופן ספציפי לתחום העיסוק שאותו אתם מחפשים. כך למשל, אנשי מכירות יוכלו לבצע כתיבת קורות חיים באמצעות פורמט קורות חיים לאנשי מכירות אותו תוכלו למצוא בקלות, ומהנדסים יוכלו לבצע כתיבת קורות חיים באמצעות פורמט קורות חיים למהנדסים.

אז מהי השורה התחתונה שלנו? שמרו את כספכם למטרות חשובות יותר (ולאבזור המשרד החדש שלכם). כתיבת קורות חיים היא קלה ונוחה ואין סיבה לשלם עבור מה שתוכלו לעשות בעצמכם. בהצלחה!