תבנית קורות חיים

קורות החיים הינם כרטיס הביקור של כל עובד, והם השלב הראשוני בעת המיון לקראת המשרה המבוקשת. קיימת תבנית קורות חיים מקובלת על פי רוב ובדרך כלל כולם נוהגים לכתוב את קורות החיים שלהם על פי תבנית קורות חיים. בכל זאת אם מעט מחשבה יצירתית, חוכמה ולא מעט סבלנות ניתן להפוך את קורות החיים למושכים ואטרקטיביים למרות העובדה שהם כתובים על פי תבנית קורות חיים סדורה.

כבר עשרות שנים מקובל להגיש את קורות החיים למשרות שונות ותחומים שונים על פי תבנית קורות חיים. בדרך כלל תבנית קורות חיים מציגה את הניסיון התעסוקתי של העובד בצורה מסוימת, כשההשכלה מופיעה במקום אחד, שפות הדיבור במקום אחר, שירות צבאי, קורסים, התנדבות, תכונות אישיות, רישיון רכב וכו’. תבנית קורות החיים, למעשה, עוזרת למעסיק להשוות בין קורות החיים.

קחו בחשבון, כי בדרך כלל קורות חיים נקראים בצורה רוחבית. המעסיק נוטה לעבור על ערימת קורות חיים ולקרוא אותם על פי תבנית קורות חיים. תחילה את הפרטים האישיים: שם, כתובת וטלפון בכדי לדעת האם מקום המגורים של העובד וגילו רלוונטיים לאיוש המשרה. מאוחר יותר המעסיק ירצה לבדוק, האם המשרה עונה על דרישות החיפוש של העובד, המעסיק ימיין מן החבילה את קורות החיים שאינם רלוונטיים שורה אחר שורה, עד שיהיו בידו מספר מצומצם של טפסי קורות חיים של מועמדים שיזומנו לראיון.

בדרך כלל מקומות תעסוקה המחפשים עובדים נמצאים תחת לחץ, זאת בשל העובדה שלפחות עובד אחד אינו מאייש את המשרה שלו כראוי. יתכן כי הוא פוטר, יתכן כי הוא עומד לפני פרישה, יתכן כי הוא לפני נסיעה לחול וכו’. בדרך כלל עובדים הנמצאים לפני עזיבת מקום עבודה מסיבה כזו או אחרת, יהיו פחות יעילים למערכת הארגונית, והם נוטים להשקיע פחות בעבודתם מעובדים שיישארו עוד שנים ארוכות חלק מהמערכת.

זאת בדיוק הסיבה, כי הבוס הפוטנציאלי שלכם נמצא בלחץ. לא רק שהוא צריך להתמודד עם זעזוע המערכת של החלפת עובד, יתר על כן, הוא צריך למצוא עובד מחליף שיעמוד בסטנדרטים של המערכת, ויהיו לו הכישורים המתאימים לאייש את המשרה על הצד הטוב ביותר. ככל שהבוס הפוטנציאלי שלכם יהיה עסוק יותר, כך מוטב יהיה שתקפידו על כתיבת קורות חיים על פי תבנית קורות חיים.

מועמדים רבים בעלי קורות חיים מרשימים ביותר מוצאים את עצמם לא מוזמנים לראיונות עבודה, רק בשל העובדה שהם ניסו להיות יצירתיים יותר ולשנות את תבנית קורות החיים שלהם. בשל העובדה, כי לא מעט אנשים אינם יודעים כיצד להציג את קורות החיים שלהם על פי תבנית קורות חיים, ניתן להוריד באתרים שונים ברשת תבנית קורות חיים, או למצוא דוגמה לקורות חיים שתעזור לכם להציג את קורות החיים שלכם בצורה יעילה ומרשימה.